progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-04-29

KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W LUBLINIE

ul. Narutowicza 73

20-019 Lublin

NIP: 7120104697

Osoba kontaktowa:

Łukasz Flader

tel:

e-mail: lukasz.flader@lu.policja.gov.pl

Zakup usługi szkolenia z techniki doskonalenia jazdy w ramach projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności” dofinansowany z Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego

POSTĘPOWANIE NR Z15/57557

Tryb postępowania: art. 2 ust. 1 pkt 1

Znak sprawy: LU00-WKS.3801.2.2022.24

Przedmiot zamówienia:

Zapytanie ofertowe

Szanowni Państwo,

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie zainteresowana jest zakupem usługiszkolenia
z techniki doskonalenia jazdy dla 30 funkcjonariuszy i pracowników policji w ramach projektu„Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności” dofinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do:

  1. Przeprowadzenia szkolenia obejmującego następujące zagadnienia:

1) Szybki slalom na płycie poślizgowej– ćwiczenie symulujące wyminięcie serii przeszkód nawierzchni o niskiej przyczepności; kursanci uczą się prawidłowej techniki skręcania i kontrolowania toru jazdy, także w razie uślizgów przedniej lub tylnej osi pojazdu. Ćwiczenie jest wykonywane przy prędkości oddającej warunki, które kierowca może napotkać podczas jazdy szosowej.

2) Dynamiczny przejazd zakrętów o zmiennej nawierzchni – uczestnicy, korzystając ze wskazówek trenera, pokonują krętą, skomplikowaną trasę, której fragmenty charakteryzują się bardzo niską przyczepnością (krąg poślizgowy), a kursant uczy się dostosowywać prędkość do warunków jazdy. Ćwiczenia z jazdy szosowej – wykonywane przy znacznych prędkościach, lecz w bezpiecznym otoczeniu ćwiczenia, podczas których uczestnicy zapoznają się z prawidłowym torem jazdy w zakręcie, techniką hamowania oraz przyspieszania; ćwiczenie wykonywane na specjalnym torze do jazdy szosowej.

3) Awaryjna zmiana pasa ruchu– ćwiczenie wykonywane na płycie poślizgowej. Osoby szkolone pod nadzorem trenera uczą się kontrolować poślizgi przedniej, tylnej i obu osi pojazdu powstające w trakcie i po manewrze awaryjnej zmiany pasa ruchu.

4) Jazda po kręgu poślizgowym i wyprowadzanie z poślizgu nadsterownego przez dodanie gazu – podczas ćwiczenia kursanci zapoznają się z techniką kontrolowania poślizgu tylnej osi za pomocą pedału gazu.

5) Kontrolowany obrót samochodu o 360 stopni (tzw. Aaltonen)– kursanci uczą się prawidłowego zachowania w sytuacji poślizgu zakończonego obrotem pojazdu o 360 stopni, zarówno w prawo, jak i w lewo. Ćwiczenie jest wykonywane przy znacznej prędkości i oddaje realne warunki panujące podczas jazdy szosowej w trudnych warunkach.

6) Próba sprawnościowa na czas z użyciem zakrętu o niskiej przyczepności – pierwszy test umiejętności nabytych w trakcie całego szkolenia; ćwiczenie wykonywane przy znacznych prędkościach.

7) Próba sprawnościowa na czas z użyciem płyty poślizgowej – drugi test umiejętności nabytych w trakcie całego szkolenia; ćwiczenie wykonywane przy znacznych prędkościach; podczas ćwiczenia kursanci m.in. pokonują serię zakrętów o różnych kątach, wytyczonych między innymi na płycie poślizgowej.

8) Elementy pościgu.

Przeszkolenia 30 osób, funkcjonariuszy i pracowników Policji wskazanych przez Zamawiającego. Wykonawca określi na ile grup podzieli uczestników szkolenia oraz jak liczne będą grupy.

Założenia szkolenia:

  1. Termin szkolenia:Szkolenie musi zostać przeprowadzone od 1 września 2022 r. do 30 listopada 2022 r. Szkolenie musi zostać przeprowadzone w dni powszednie. Harmonogram szkoleń zostanie uzgodniony z Zamawiającym nie później niż 14 dni po podpisaniu umowy.
  2. Czas trwania szkolenia:8 godzin zegarowych szkolenia na placu manewrowym
    + przerwa obiadowa dla każdego z uczestników szkolenia.
  3. Miejsce realizacji szkolenia:Szkolenie musi odbywać się w odległości nie większej niż 150 km od Lublina.

Wymagania Zamawiającego:

  1. Przez cały czas trwania szkolenia, na dwóch uczestników szkolenia do dyspozycji będzie jeden instruktor i jeden samochód.
  2. Szkolenie odbędzie się na placu manewrowym zapewnionym przez Wykonawcę szkolenia umożliwiającym skuteczne szkolenie.
  3. Niezbędny do przeprowadzenia szkolenia sprzęt (samochody) zapewni Wykonawca szkolenia.
  4. Sprzęt – samochody, które zostaną użyte do przeprowadzenia szkolenia, zostały wyprodukowane nie wcześniej, niż w 2014 r., a ich stan techniczny jest odpowiedni do przeprowadzenia szkolenia oraz będą wyposażone m. in. w wyłącznik ESP.
  5. Zamawiający wymaga aby Wykonawca wpisany był do rejestru przedsiębiorców prowadzących Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy.
  6. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował odpowiednią ilością instruktorów. Instruktorzy muszą posiadać uprawnienia do szkoleń z nauki jazdy techniką specjalną, spełniać warunki określone w art. 117 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami (Dz. U. Nr 30, poz. 151 z późn. zm.) oraz posiadać minimum 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z nauki jazdy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wglądu w dokumenty potwierdzające kwalifikacje instruktorów.
  7. Wszelka dokumentacja związana z realizacją zamówienia powinna być oznaczona zgodnie z Wymogami dotyczącymi Informacji i Promocji Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w szczególności: harmonogram i program szkolenia, listy obecności, certyfikaty oraz korespondencja powinny zostać oznaczone według wzoru. Ww. wzór w wersji elektronicznej zostanie przekazany Wykonawcy przez Zamawiającego po podpisaniu umowy.
  8. W takcie szkolenia Wykonawca zapewni lunch w postaci zupy i dania drugiego każdemu uczestnikowi. Uczestnicy szkolenia, przez cały dzień trwania szkolenia, muszą mieć zapewnioną kawę, herbatę, wodę, soki, ciasteczka, cukier, śmietankę
    do kawy, cytrynę itp.
  9. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi na czas trwania szkolenia ubezpieczenie, obejmujące swoim zakresem:

- zgon w wyniku wypadku,

- trwały uszczerbek nabyty w wyniku wypadku,

- koszty leczenia powypadkowego (w Polsce).

10. Wykonawca wystawi w dwóch egzemplarzach imienny certyfikat/zaświadczenie potwierdzający ukończenie szkolenia, uwzględniający wynik ze sprawdzianu efektywności szkolenia (m.in. minuty, sekundy) i przekaże jeden egzemplarz certyfikatu/zaświadczenia uczestnikowi szkolenia i jeden Zamawiającemu. W treści certyfikatów/zaświadczeń ze szkoleń Wykonawca winien zawrzeć tytuł Zadania: „Kurs doskonalenia techniki jazdy w ramach Projektu nrPL/2020/PR/0110, pn. „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środkówProgramu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego”.

Wymagania:

- Wykonawca musi być wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzących Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy,

-Instruktorzy muszą posiadać uprawnienia do szkoleń z nauki jazdy techniką specjalną, spełniać warunki określone w art. 117 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami (Dz. U. Nr 30, poz. 151 z późn. zm.) oraz posiadać minimum 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z nauki jazdy techniką specjalną,

- Oferta musi być złożona na załączonym wzorze oferty.

Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oferty na załączonym wzorze, wraz
z dokumentami potwierdzającymi wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy.

Nie spełnienie powyższych warunków skutkowało będzie odrzuceniem oferty.

O wyborze oferty decyduje wartość usługi – cena brutto.

Płatność za usługę dokonana zostanie przelewem najpóźniej 30 dni po dostarczeniu prawidłowo wystawionej faktury.

Termin realizacji Zamówienia od 1 września 2022 do 30 listopada 2022 roku.

W przypadku zainteresowania realizacją przedmiotowego zadania proszę Państwa
o złożenie oferty zawierającej wszelkie koszty, jakie ma ponieść Zamawiający. Oferty muszą wpłynąć w nieprzekraczalnym terminie do godz. 10.00 dnia 5 maja 2022 roku.

Wszelkich dodatkowych informacji w tej sprawie udzielą Państwu pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej pod numerem telefonu 47-811-45-90.

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. Szkolenie z techniki doskonalenia jazdy 80500000-9 30 szt. Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 100%

Kryteria formalne:

  1. Termin płatności: 30 dni

Pytania do postępowania "Zakup usługi szkolenia z techniki doskonalenia jazdy w ramach projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności” dofinansowany z Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 14 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...