progress_icon

Data założenia postępowania: 2023-05-11

KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W LUBLINIE

ul. Narutowicza 73

20-019 Lublin

NIP: 7120104697

Osoba kontaktowa:

Łukasz Flader

tel:

e-mail: lukasz.flader@lu.policja.gov.pl

Zakup usługi przeprowadzenia audytów dotyczących realizacji projektów

POSTĘPOWANIE NR Z30/57557

Tryb postępowania: art. 2 ust. 1 pkt 1

Znak sprawy: LU00-WKS.3800.1.2023.27

Przedmiot zamówienia:

Szanowni Państwo,

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie zainteresowana jest zleceniem usługi przeprowadzenia audytów dotyczących realizacji projektów:

- „Narkotyki pod kontrolą – zwiększenie zdolności europejskich organów ścigania do walki
z przestępczością narkotykową”,

- "Mienie pod ochroną - zwiększenie międzynarodowej współpracy organów ścigania w walce z przestępczością przeciwko mieniu"

- „Malta, Rumunia, Polska i Francja - dzielenie się specjalistyczną wiedzą w zakresie systemu EVO finder”,

dofinansowanych z Programu Komisji Europejskiej Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Policja).

W przypadku zainteresowania realizacją przedmiotowego zadania proszę Państwa
o złożenie oferty zawierającej wszelkie koszty, jakie ma ponieść Zamawiający. Oferty muszą wpłynąć w nieprzekraczalnym terminie do godz. 10.00 dnia 19 maja 2023 roku.

Wszelkich dodatkowych informacji w tej sprawie udzielą Państwu pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej pod numerem telefonu 47-811-45-90.

Jednocześnie informuję, że Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, a oferty dla poszczególnych pakietów będą oceniane oddzielnie. O wyborze oferty decyduje całkowita cena brutto.

1. Opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 1 –„Narkotyki pod kontrolą – zwiększenie zdolności europejskich organów ścigania do walki z przestępczością narkotykową” dofinansowany z Programu Komisji Europejskiej Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Policja).

Wartość projektu to 284 984,87 EUR, wartość dofinansowania 256 486,39 EUR. Kwota planowana do poniesienia przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie to 180 807,53 EUR.

Głównym celem projektu jest zwiększenie zdolności beneficjentów projektu: Komendy Wojewódzkiej Policjiw Lublinie, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Prezydium Policji w Berlinie, Generalnej Dyrekcji Policji Państwowej w Bułgarii, Narodowej Policji Hiszpańskiej, Generalnego Inspektoratu Rumuńskiej Policji, Zarządu Policji i Straży Granicznej Estonii i Narodowej Policji Niderlandów w walce z przemytem narkotyków, zwłaszcza kokainy w oparciu o wymianę informacji i lepsze zrozumienie najnowszych trendów w przestępczości narkotykowej. Policyjni eksperci z krajów - partnerów projektu zwiększą wiedzę na temat regulacji prawnych, istniejących kanałów przemytów narkotyków, procedur i metod stosowanych podczas likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotykowych. Projekt przyczyni się również do rozwoju współpracy międzynarodowej
i mechanizmów koordynacji partnerów projektów poprzez udział w wizytach studyjnych
i szkoleniach oraz wymianę najlepszych praktyk.

Do końca realizacji projektu zrealizowane zostaną następujące działania:

  • spotkanie zespołu zarządzającego projektem,
  • wizyta studyjna do Interpolu - cel: zapoznanie się z problemem przemytu narkotyków na świecie z punktu widzenia Interpolu, z nowymi trendami w przestępczości narkotykowej oraz istniejącymi kanałami przerzutu narkotyków w Europie i na świecie, z informacjami na temat innowacyjnej bazy danych Relief stworzonej na potrzeby Interpolu, która pomaga w identyfikacji wcześniej nieznanych powiązań oraz służy m.in do ułatwienia likwidacji zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się przestępczością narkotykową,
  • wizyty studyjne do Bułgarii, Estonii, Niemiec, Rumunii, Hiszpanii i Królestwa Niderlandów - cel: zdobycie wiedzy na temat problemu przemytu narkotyków,
    w szczególności kokainy i nowych substancji psychoaktywnych w kraju partnera projektu, na temat działań podejmowanych by zwalczyć problem przestępczości narkotykowej w tym kraju, na temat regulacji prawnych i procedur stosowanych podczas likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotykowych i strategii dotyczących polityki antynarkotykowej w każdym kraju partnerskim,
  • warsztaty połączone z wizyta studyjną w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie oraz Instytucie Medycyny Pracy im. Noefera w Łodzi – cel: zapoznanie się z nowymi substancjami psychoaktywnymi, sposobami ich pozyskiwania z produktów ogólnie dostępnych i możliwościami technicznymi laboratoriów badających te substancje.

Audyt powinien zostać przeprowadzony zgodnie z wytycznymi znajdującymi
w załączniku „cfs_en.doc”

Raport z audytu oraz podpisany przez audytora certyfikat, którego wzór znajduje się w załączniku „cfs_en.doc” powinny zostać dostarczony w terminie do 30 listopada 2023 roku
w języku polskim i angielskim.

Pakiet nr 2 – „Mienie pod ochroną – zwiększenie międzynarodowej współpracy organów ścigania w walce z przestępczością przeciwko mieniu” dofinansowany z Programu Komisji Europejskiej Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Policja).

Wartość projektu to 323 953,20 EUR, wartość dofinansowania 291 557,88 EUR. Kwota planowana do poniesienia przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie to 246 913,20 EUR.

Głównym celem projektu jest zwiększenie zdolności beneficjentów projektu: Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Generalnej Dyrekcji Policji Państwowej w Bułgarii, Zarządu Policji i Straży Granicznej Estonii, Policji Maltańskiej, Okręgowego Inspektoratu Policji w Satu Mare (Rumunia) oraz Narodowej Policji Słowackiej w walce ze zorganizowaną przestępczością przeciwko mieniu, w szczególności kradzieżami samochodów, włamaniami i oszustwami typu ”na wnuczka” poprzez intensyfikację międzynarodowych działań operacyjnych mających na celu zwalczanie tej przestępczości, tworzenie synergii między różnymi rynkami przestępczymi w związku z mobilnym charakterem grup przestępczych oraz rozwijanie wiedzy i zdolności strategicznej analizy tego zjawiska na poziomie europejskim. Projekt przyczyni się również do rozwoju współpracy międzynarodowej i mechanizmów koordynacji partnerów projektów poprzez udział w wizytach studyjnych i szkoleniach oraz wymianę najlepszych praktyk.

Do końca realizacji projektu zrealizowane zostaną następujące działania:

  • spotkanie zespołu zarządzającego projektem,
  • wizyta studyjna do Europolu – cel: zapoznanie się z problemem zorganizowanej przestępczości przeciwko mieniu w Europie oraz poznanie metod i środków prewencyjnych podejmowanych przez Europol na poziomie europejskim i zrozumienie zmian jakie zachodzą w profilu zorganizowanej przestępczości przeciwko mieniu w odniesieniu do sytuacji pandemicznej COVID-19 w Europie,
  • wizyty studyjne do Bułgarii, Estonii, Rumunii, Malty i Słowacji -cel: zdobycie wiedzy na temat struktury organizacyjnej komórek zajmujących się przestępczością przeciwko mieniu w każdej partnerskiej instytucji oraz na temat uregulowań prawnych i głównych problemów związanych z tą przestępczością w każdym kraju partnerskim projektu,
  • dwa seminaria w Polsce: pierwsze dotyczące przestępczości samochodowej, drugie dotyczące włamań do domów i sklepów i oszustw trickowych oraz praktyczne szkolenie dotyczące taktyki i metod prowadzenia przesłuchań. Do udziału w seminariach i szkoleniu zostaną zaproszeni przedstawiciele Narodowej Policji ukraińskiej, KWP w Rzeszowie i KWP w Białymstoku oraz funkcjonariusze NOSG.

Audyt powinien zostać przeprowadzony zgodnie z wytycznymi znajdującymi
w załączniku „cfs_en.doc”

Raport z audytu oraz podpisany przez audytora certyfikat, którego wzór znajduje się
w załączniku „cfs_en.doc” powinny zostać dostarczony w terminie do 30 listopada 2023 roku
w języku polskim i angielskim.

Pakiet nr 3 –„Malta, Rumunia, Polska i Francja - dzielenie się specjalistyczną wiedzą
w zakresie systemu EVO finder” dofinansowany z Programu Komisji Europejskiej Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Policja).

Wartość projektu to 1 378 278,77 EUR, wartość dofinansowania 1 240 450,90 EUR. Kwota planowana do poniesienia przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie to 155 032,30 EUR.

Projekt ma na celu zwiększenie zdolności operacyjnej Maltańskich Sił Policyjnych, Generalnego Inspektoratu Policji Rumuńskiej, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Polsce oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Do końca realizacji projektu zrealizowane zostaną następujące działania:

· warsztaty z zakresu „narzędzi i urządzeń do elaboracji i reelaboracji amunicji”
w Niemczech,

· końcowe warsztaty na Malcie,

· zakup sprzętu związanego z kryminalistycznymi badaniami balistycznymi.

Audyt powinien zostać przeprowadzony zgodnie z wytycznymi znajdującymi
w załączniku „cfs_en.doc”

Raport z audytu oraz podpisany przez audytora certyfikat, którego wzór znajduje się
w załączniku „cfs_en.doc” powinny zostać dostarczony w terminie do 15 września 2023 roku
w języku polskim i angielskim.

2. Wymagania stawiane Wykonawcy

  1. Audytor powinien spełniać co najmniej jeden z następujących warunków:

- Audytor lub firma jest członkiem krajowego organu lub stowarzyszenia księgowych lub biegłych rewidentów, która z kolei należy do Międzynarodowej Federacji Księgowych (IFAC).

- Audytor lub firma jest członkiem krajowego organu bądź krajowej instytucji zrzeszających księgowych lub biegłych rewidentów. Pomimo że organizacja ta nie jest członkiem IFAC, Audytor zobowiązuje się do realizacji tego zlecenia zgodnie ze standardami IFAC i standardami etyki ustanowionymi w wytycznych Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 - 2013.

- Audytor lub firma są zarejestrowani jako biegli rewidenci w rejestrze publicznym organu nadzoru publicznego w kraju członkowskim UE zgodnie z zasadami nadzoru publicznego ustanowionymi w dyrektywie 2006/43/WE Parlamentu Europejskiego i Rady (mającej zastosowanie w odniesieniu do audytorów i firm audytorskich mających siedzibę w krajach członkowskich UE).

- Audytor lub firma są zarejestrowani jako biegli rewidenci w rejestrze publicznym organu nadzoru publicznego w kraju trzecim i rejestr ten podlega zasadom nadzoru publicznego ustanowionym w ustawodawstwie danego kraju (dotyczy audytorów i firm audytorskich mających siedzibę w kraju trzecim informację,
że Wykonawca posiada niezbędna wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.

  1. Audytor zobowiązuje się do bezpłatnych poprawek w raporcie z audytu,
    aż do zatwierdzenia wniosku o płatność przez właściwe instytucje.

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. Audyt projektu „Narkotyki pod kontrolą – zwiększenie zdolności europejskich organów ścigania do walki z przestępczością narkotykową” CPV/Indeks 1 szt. Czytaj
2. Audyt projektu „Mienie pod ochroną – zwiększenie międzynarodowej współpracy organów ścigania w walce z przestępczością przeciwko mieniu” CPV/Indeks 1 szt. Czytaj
3. Audyt projektu „Malta, Rumunia, Polska i Francja - dzielenie się specjalistyczną wiedzą w zakresie systemu EVO finder” CPV/Indeks 1 szt. Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 100%

Kryteria formalne:

  1. Miejsce dostawy: siedziba
  2. Koszt transportu: po stronie wykonawcy

Pytania do postępowania "Zakup usługi przeprowadzenia audytów dotyczących realizacji projektów"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 14 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...